Soru & cevapKategori: NörolojiKafada hissedilen basınç hissi
Ömer Cansever sordu 5 yıl önce

Merhaba iyi günler diliyorum öncelikle. 20 yaşındayım. 2-3 aydır üst çenemden başlayıp(Alt çenemde hiç bi şekilde basınç hissi yaşamıyorum) burnumun üstünden kafamın üst kısmına doğru giden ve kulaklarımın üst kısmında son bulan bi basınç hissiyle karşı karşıyayım, hayat kalitem ciddi manada düşmüş durumda. Bunun nedeni ne olabilir? KBB’ye gittim bi şey çıkmadı, Beyin Cerrahına gittim MR çektirdim ama yine bi şey çıkmadı. Benim sorunum nedir? Sinüzit mi acaba diye düşünüyorum ama yaz ayındayız hasta da değilim, 2 yıldır hasta bile olmuyorum doğru düzgün. Kışında hiç sıkıntı çekmiyorum İstanbul Ayazından ama neden böyle oluyor anlamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, Teşekkürler.

Mehmet CanMehmet Can 1 yıl önce yorum yapıldı

Merhaba iyi akşamlar nasilsnz bendede aynı şekilde siz nasıl atlattınız benm kafamda sıkışık heryerindrn şakaklarım patlama derecesine geliyo rahatsizim bu durumdan nasıl kurtulunuz bu durumdan

1 Cevaplar
Dr. DoktoreviDr. Doktorevi Yönetim cevap verdi 5 yıl önce

Merhaba
Mevcut şikayetinizle alakalı sadece basınç hissi varsa bu sinüzite bağlı olabilir. Sinüzitte genellikle ağrı da beklenir. Bunun dışında trigeminal nevraljide de benzer durum görülebilir. (Ağrı olmalıdır) Ayrıca üst çene diş problemlerinde de benzer şikayetler oluşabilir. Bunları ayırt edilebilecek yegane görüntüleme ise beyin tomografisidir. 
Öncelikle bir diş hekimiyle görüşüp sonrasında da nöroloji hekimiyle görüşmeniz uygun olacaktır.