Soru & cevapKategori: PsikiyatriPAXERA BIRAKTIKTAN SONRA YAŞADIKLARIM
Ali KemalAli Kemal sordu 2 ay önce

Merhaba yaşım 21,geçen sene 6 aydan uzun süredir Paxera 20 mg kullanıyordum sonra yaza doğru ilacı yavaş yavaş bırakmama rağmen baş dönmeleri,kafada ağırlık,sersemlik gibi etkileri uzun süre yaşamıştım.Daha sonra 2-3 kez hastaneye gidip en son Beyin MR ı çektirip bişey olmadığından emin olmuştum ve pskiyatriye başvurup ilaca tekrar başlamıştım.Bu sene sonbaharda iyi olduğum için doktorumla bırakma kararı almıştık 10 mg düşürdükten bir süre sonra yazdığım belirtiler tekrar nüks etti ve doktorum süresiz izne çıktığı için yeni gelen hekim ilacı bırakma sürecine devam ettirdi.Şimdi tekrar yavaş yavaş bıraktığım halde 2 aydır artarak yaşadığım baş dönmeler,kafada ağırlık,baş ağrıları ve sersemlik gibi belirtiler devam etmekte ve gerçekten kötü durumdayım.Şimdi ilacımı doktorla görüşüp tekrar devam mı etmeliyim yoksa bu belirtiler normal olmadığı için nörolojiye tekrar başvurmalı mıyım ? Şimdiden teşekkür ederim.

1 Cevaplar
Dr. DoktoreviDr. Doktorevi Yönetim cevap verdi 2 ay önce

Merhaba şikayetlerinizde azalma yoksa ve artarak devam ediyorsa doktorunuzla görüşüp ilaca devam etmeniz uygun olacaktır. İlaca düşük dozlarda devam edilebilir.