Soru & cevapKategori: Nörolojisiddetli bas agrsi
suheyla sordu 8 ay önce

sag kas uzerim ve goz kafesi cevrem cok siddetli agryor ve araliksiz 3 g 4 gundur. 2 kez norolojiye gittim ve temografi cekildi temiz dendi ikiside yuksek antibiyotik yazdi ilaclar bir kac saat kesiyor agryi.Temiz deniyor sonuc ama neden bukadar agryor.Bu arada goz doktorunada gittim temiz dediler .Ne yapmaliyim acil yardim lutfen

1 Cevaplar
Dr. DoktoreviDr. Doktorevi Yönetim cevap verdi 8 ay önce

Merhaba Süheyla hanım.
Öncelikle yaş belirtilmediği için genç-orta yaş bir kadın olduğunuzu düşünerek cevap vereceğim.
Sağ kaş üstü ve göz küresi çevresinde şiddetli ağrınin en sık nedeni Migrendir. Bunun dışında sinüzit, küme tipi baş ağrısı, glokom (göz tansiyonu), üst çenedeki diş problemleri de bu ağrılara neden olabilir. Göz hekimi tarafından muayene edildiğinizi ve herhangi bir problem olmadığını söylemenize istinaden göz hastalıklarını eliyorum. Nörolojik olarak baş ağrısı bir sürü nedene dayanır ama verdiğiniz bilgilere göre tanı Migrene daha uyumlu gözüküyor. Tomografi dışında beyin MR’ı bu tarz baş ağrılarının sebebini araştırmada tanıya yardımcıdır. Bunların dışında bir KBB uzmanına da görünmenizde fayda var.
Tavsiyem ışık girmeyen ve sessiz bir ortamda doktorunuz tarafından verilen uygun ağrı kesicileri alıp istirahat etmeniz ve bir süre gürültüden uzak durmanız olacaktır. Sağlıklı günler diliyorum.