Soru & cevapKategori: OrtopediTendon uzatma ameliyatı sonrası kıpırdatamıyorum
Serkan sordu 9 ay önce

Merhabalar, küçükken düşmem sonucu ayak işaret parmağım hasar görmüş olmaliki ayağım altına doğru yamuk geldi. Yani büyüdükçe parmağım eklem noktasından alta doğru yamularak git gide ayağımın altına geldi üzerine basınca ayağım altına gitmez üzerinde dururdu ama yine de eğik yamuk değişikti kısacası düzeltilmesi gerekirdi . (yazarak anlatmak zor umarım anlamışsınızdır)
Ama velakin işaret parmağım arada ayağımın dibine girer çok ağrıtırdı. Bu yüzden doktorum tendonu uzatarak parmağı düzeltebileceğimizi söyledi bu şekilde tendonu uzatmak için bir ameliyat geçirdim. Ve parmağım düz oldu ama kıpırtadamıyorum işaret parmağımı, eğilmez bükülmez oynmaz bir parmağa döndü ve ameliyat olan parmak baş  parmak ve yanında ki parmağın üstüne biniyor ve bu beni rahatsız ediyor, dikişler felan da iyleşti çok şükür. Ameliyat eden doktor bişey demedi bunun hakkında yönlendirdi. Sizce hocam parmağımı neden oynatamıyorum zaman geçtikçe oynatabilir miyim? Lütfen cevplayın teşekürler yaş 14

1 Cevaplar
Dr. DoktoreviDr. Doktorevi Yönetim cevap verdi 9 ay önce

Merhaba,
Tendon uzatma ameliyatı sonrası parmak hareketlerinin tam anlamıyla geri dönmesi zaman alabilmektedir. Bu süre 6 aya kadar uzayabilir. Doktorunuzla konuşup uygun bir fizik tedavi programına alınmanız gerekebilir. Fizik tedavi programıyla hareketler daha çabuk eski haline dönecektir. 
Sağlıklı günler